Odpowiedzialne działania

Odpowiedzialne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju mają w ReFood wieloletnią tradycję. Ekologia  i ekonomia nie są traktowane jak przeciwieństwa. Ochrona środowiska poprzez możliwie jak najlepsze przetwarzanie produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i ich zrównoważone zagospodarowanie są od początku głównym elementem różnych działań całego przedsiębiorstwa. 

Zielona energia

Produkcja „zielonej energii" z biogazu, ekologicznego paliwa biodiesel, wysokiej jakości nawozów z odpadów organicznych oraz przetwarzanie energetyczne produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego jako alternatywa dla stosowania paliw kopalnych, to tylko kilka przykładów z szerokiego spektrum działalności ReFood.

Społeczeństwo a środowisko naturalne

Jesteśmy częścią społeczeństwa i czujemy się zobowiązani do powiększania dobra ogółu oraz zachowania środowiska naturalnego i naszych naturalnych podstaw życia. Dla nas ekonomia i ekologia to nie sprzeczność. Połączenie ich ze sobą w możliwie najlepszy sposób jest centralnym punktem działalności naszego przedsiębiorstwa. Dzięki stosowaniu nowoczesnych procesów przetwórczych, wytwarzaniu wielu produktów na bazie naturalnych surowców oraz produkcji i wykorzystywaniu biomasy w znacznym stopniu przyczyniamy się do zachowania zasobów naturalnych.