Organics2Power: Nasze zobowiązanie dotyczące dekarbonizacji i zrównoważonego transportu

Jako jako pierwsza firma w naszej branży w zeszłym tygodniu branży przetestowaliśmy w pełni elektryczną ciężarówkę. Testy odbyły się w naszym zakładzie REFOOD w Lleronie, w Hiszpanii. W ten sposób podejmujemy walkę ze zmianami klimatycznymi, jednocześnie zbierając informacje na ten temat oraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów.

Logistyka wszystkich naszych jednostek biznesowych odgrywa kluczową rolę w zmniejszaniu naszego wpływu na środowisko i śladu węglowego. W tym celu wykorzystujemy różne narzędzia, np. optymalizację tras i ekologiczną jazdę, a także wykorzystujemy alternatywne paliwa zamiast oleju napędowego.

Obecnie kilka europejskich miast (Barcelona, Paryż, Madryt…) wdraża ograniczenia dostępu w celu poprawy jakości życia i zmniejszenia emisji CO2. W Polsce np. Kraków przygotowuje się do wdrożenia Strefy Czystego Transportu na terenie całego miasta, do której oczywiście samochody elektryczne wjadą bez żadnych ograniczeń. To, wraz ze zwiększonymi wymaganiami naszych klientów, stanowi wyzwanie dla producentów ciężarówek, którzy musieli wprowadzić innowacje w zakresie wydajności pojazdów (Euro 5-6) i opracować nowe technologie, takie jak pojazdy elektryczne, ogniwa paliwowe i paliwa syntetyczne.

W tym zakresie Grupa SARIA współpracuje ze swoimi wieloletnimi partnerami, jak Mercedes, aby wspólnie analizować różne rozwiązania w zakresie mobilności i określić, które z nich najlepiej spełnią nasze przyszłe potrzeby, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej korzyści naszym klientom. W dniach 8-12 maja 2023 r. przetestowaliśmy w pełni elektryczny 27-tonowy Mercedes eActros w jednym z naszych najważniejszych zakładów REFOOD zlokalizowanym w hiszpańskiej miejscowości Llerona. Dzięki odpowiednio zaplanowanej trasie, doświadczonym kierowcom i zasięgowi wynoszącemu 300 km, Mercedes eActros sprawnie pokonywał wyznaczone trasy, skutecznie obsługując poszczególnych klientów.

Aktualności

Przejdź do góry